Co powinno znaleźć się w wyposażeniu domu na wynajem? Garść rad i inspiracji dla każdego!

Zakup domu na wynajem to niewątpliwie droga inwestycja, jednak koszty nie kończą się na samym nabyciu nieruchomości.

Obecnie najemcy zwracają coraz większą uwagę na komfort oraz warunki wynajmowanej przestrzeni, więc warto zastanowić się, jakie wyposażenie wpłynie na zwiększenie atrakcyjności naszej oferty.

Zadbany, dobrze wyposażony dom pomoże przyciągnąć najemców, a tym samym zagwarantować regularne przychody.

W tym momencie warto zadać sobie pytanie- czego my sami oczekiwalibyśmy w wynajmowanym przez nas domu? Tu sprawdzi się reguła- od ogółu do szczegółu. Na pierwszy ogień powinny pójść uniwersalne, praktyczne i najbardziej przydatne meble oraz sprzęty AGD i RTV- takie jak łóżko oraz szafa w sypialni, kuchenka, stół, lodówka w kuchni oraz armatura łazienkowa i pralka w łazience. Rozbieżność cen oraz mnogość produktów, mogą przyprawić o zawroty głowy i tu warto wybrać produkty ze średniej półki cenowej- które będą dobrym balansem między jakością, a ceną.

Rozsądną strategią jest również próba spojrzenia na dom „z zewnątrz”- czy sami bylibyśmy zadowoleni z takiego wyposażenia? To pomoże oszacować efekty naszych dotychczasowych działań.

Można również pokusić się o doposażenie mieszkania w oparciu o grupę docelową- inne oczekiwania wobec domu na wynajem będzie miała rodzina z dzieckiem, a inne studenci. Rodzinie będzie bardziej zależało na udogodnieniach typu zmywarka, stół do wspólnych posiłków oraz wygodne łóżka, gdzie studenci mogą zadowolić się najzwyklejszym tapczanem z marketu meblowego oraz biurkiem z krzesłem. Czasem wystarczy zakup dywanu czy zasłon, by dom wydał się bardziej przytulny i atrakcyjny. Dodatkowe elementy mogą sprawić, że dom zyska w oczach potencjalnych najemców!

Nie powinniśmy jednak przesadzać- za dużo sprzętów, za dużo mebli, za dużo dekoracji może zagracić dom, czego chcielibyśmy uniknąć. Warto po każdym najemcy zrobić gruntowane porządki oraz usunąć ewentualne usterki oraz niechciane elementy, dzięki czemu, dom pozostanie atrakcyjny dla przyszłych osób zainteresowanych najmem.

Wyposażenie domu na wynajem to nie jest prosta sprawa, ale warto poświęcić tu trochę czasu i pieniędzy, a na pewno na tym zyskamy!

Author

2 komentarze
  1. Myślę, że bez dobrego wyposażenia nie ma co pchać się w wynajem mieszkania. Nikt chyba nie będzie chciał wynająć pustych ścian.

  2. Meble, łóżka, telewizja itp. Moim zdaniem to co w każdym domu. Ważne żeby mieszkało się przyjemnie i przytulnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.